Aktuality 

Dakar 2016 – Legendární Ivan Jakeš vzal Sporticu do sedla

07.01.2016

Sportica zažívá to, o čem mnoho z nás sní. Je součástí každoročního závodu terénních vozidel a motocyklů Rallye Dakar 2016. S nadsázkou se dá říci, že legendární motocyklový jezdec Ivan Jakeš vzal Sporticu do sedla a to hned třikrát.

Svůj motocykl totiž řídí v brýlích Gloryfy GP5 MX a Glorygy G6 racer, odpočívá v polarizačních Gloryfy G12, oslňuje v Gloryfy G12 twice lime a relaxuje v pohodlné obuvi Gumbies. Jelikož je na mnoha místech obrovské horko, jsou jeho dalším společníkem chladivé ručníky N-rit. Také po náročných etapách v dusnu a dešti využívá antibakteriální osušky N-rit z patentovaného mikrovlákna, které jsou velmi příjemné, rychleschnoucí a ani po opakovaném použití neobsahují žádné bakterie a nezapáchají. Sportica prostě o Ivana pečuje jako ta nejlepší přítelkyně!

Dakar 2016 odstartoval dne 2. ledna 2016. Jedná se o nejnáročnější závody, které se v letošním roce jedou pouze přes Argentinu a Bolívii. Výjimka nastala díky rozsáhlým záplavám v Chile a Peru, kdy bylo ze strany organizátorů rozhodnuto o vynechání těchto zemí z letošního Dakaru.

 

Startovalo se 2. ledna z hlavního města Argentiny Buenos Aires, kde se průměrná teplota pohybovala kolem 40 stupňů Celsia. První etapa byla však záhy zrušena pro nepřízeň počasí. Nemohly vzlétnout ani helikoptéry, které zabezpečují průběh závodu.

Pokud se nestane nic neočekávaného, tak účastníky spatříme 16. ledna na pódiu v Rosariu. Mezitím však musí jezdci ujet více jak 9000 km v nelehkém terénu. Jezdci a jejich týmy budou čelit náročným zkouškám v přizpůsobování se neustále se měnícím podmínkám. Náročnost trasy bude stále narůstat, podmínky se budou postupně ztěžovat a nejnáročnější zvláštní sekce jsou naplánované až v druhé části závodu.

Českou republiku reprezentuje pět závodníků – David Pabiška, Rudolf Lhotský, Milan Engel, Jan Veselý a Ondřej Klymčiw, ze Slovenska startují stejně jako minulý rok dva závodníci, a to Štefan Svitko a legendární desetinásobný účastník Dakaru Ivan Jakeš se startovním číslem 16, kterému Sportica díky brýlím Gloryfy, botám Gumbies a osuškám N-Rit dává maximální podporu.

Držíme všem jezdcům palce a věříme, že Sportica Ivanovi pomůže k co nejlepšímu umístění.

P.S.: Po 3. Etapě je Jakeš 12. Sportu zdar, Sportica je dar

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.