Aktuality 

Radek Brunner je unbreakable! Uběhl 246 km v historicky nejlepším českém čase

03.10.2016

Z Atén do Sparty za 24:07:29, a jako 3. políbit nohu sochy krále Leonida. Úspěch, který si bude s úctou pamatovat nejen bronzový Radek Brunner. Ale všichni, co běhají ultra nebo sprinty, všichni, co Radka znají pracovně nebo osobně a také Ti, co vědí, že nic není zadarmo.

Před měsícem jsem dělala s Radkem rozhovor, kdy mluvil o bolestech kolenou, ale zároveň o 880 naběhaných km za srpen. Rozebírali jsme check pointy na Spartartathlonu, což jsou občerstvovačky, které jsou nejdéle po 5km a na trase v délce 246 km jich je celkem 74 a 75. je cíl.  Radek měl hodinky, ale s vypnutou GPSkou, neboť neměl svůj support team a neměl by hodinky ani jak dobít. Co ale měl na ruce, byl náramek s mezičasy loňského vítěze Floriana Reuse a těch se držel téměř do cíle.

Doběhnout z Athén do Sparty je sám o sobě obrovský úspěch, ale mít na trati v délce 246km maraton za 3:20, do 120.km se držet v čele, a pak si udržet 3. místo až do cíle, to je nepopsatelné. Průměrné tempo na celá závod měl Radek 5:50. Je to celkový čas i s přestávkami na pití a na jídlo… Někdo by řekl unbeliavable, my říkáme unbreakable.

Co Radek řekl po doběhu na svých fcb stránkách?

„Stal jsem se bronzovým poslem pana krále. Cesta ke snu nebývá rovná ale většinou plná klikatých zatáček a slepých uliček. Nejsem už nejmladší, abych mohl pořád bloudit naslepo. Tuhle cestu jsem si vysnil včera ráno vyběhl s ostatními a dnes ráno za soumraku dorazil ke králi. Ten, kdo na Spartathlonu dokázal přiběhnout do cíle za tmy, byl pro mě nedostižný borec. Pan NĚKDO, ULTRAMARATONEC A MÚJ VZOR. Cestou v noci krásně svítili hvězdy. Spadlo jich 5. Tolik jich tedy stačí ke splnění cíle. Cíle tak velkého, že i když mi asi 25 km pred cílem hlásili ,že mám hodinu náskok na dalšího v pořadí, pořád jsem se otáčel. Měl jsem strach, že mi to někdo sebere. Posledních 50 km jsem proběhl v podstatě bez jediné zastávky. Naposledy jsem se ohlédl 100m před cílem. Teprve potom jsem si dovolil zpomalit. Díky všem, co mi říkali, že jsem blázen když přemýšlím o medali ze Spartathlonu. Díky, že jste mě tím hnali do cíle. Dá se to. I oni jsou jen lidi a můžeme s nimi soupeřit.“

Posléze dodal…

„Cestou v noci krásně svítily hvězdy. Spadlo jich pět. Tolik jich tedy stačí ke splnění cíle. Cíle tak velkého, že i když mi asi 25 km pred cílem hlásili, že mám hodinu náskok na dalšího v pořadí, pořád jsem se otáčel. Měl jsem strach, že mi to někdo sebere. Posledních 50 km jsem proběhl v podstatě bez jediné zastávky. Naposledy jsem se ohlédl 100 m před cílem. Teprve potom jsem si dovolil zpomalit. Díky všem, co mi říkali, že jsem blázen, když přemýšlím o medali ze Spartathlonu. Díky, že jste mě tím hnali do cíle. Dá se to. I oni jsou jen lidi a můžeme s nimi soupeřit“.

Nejeden běžec sledoval, jak Radek běží. Sledovali jsme online na internetu jednotlivé czech pointy, v noci se vstávalo, abychom věděli, jak Radek běží, protože tma a únava, nikdy člověk neví, co se stane. Ale Radek neodpadl, jak sám říká, 50km téměř bez zastavení a udělal radost nejen sobě, ale všem, kteří mu drželi palce.

Na obdivnou a gratulující SMS odpověděl chvíli po doběhu: „Ahoj, moc děkuju. Nejkrásnějších 24 hodin života  jsem tak plný emocí, že to nejde ani popsat.“

„Radku, ještě jednou obrovská gratulace, ve které nelze ani vyjádřit, jak jsi dobrej a neskutečnej.“

Je čest mít tváří gloryfy opravdu „unbreakable“ osobnost.

Kateřina Kašparová

P.S.

A co řekl Radek v zářijovém rozhovoru o ultra?

„Já bych chtěl, aby všichni věděli, že to může uběhnout kdokoli. Potrénuješ, stoupneš si tam a zkusíš to. Budˇ to to vyjde nebo nevyjde, není to nic nadpozemskýho.  Není to tak, že by se to nedalo a že kdo to uběhne, je Bůh. “ 

Více informací se dočtete na webu dlouhybeh.cz a na fcb Radka Brunnera

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.