Aktuality 

RECENZE GLORYFY: G4 RADICAL OKEM ZÁKAZNÍKA

24.10.2018

 

Na úvod bych chtěl poděkovat firmě Sportica, která pro účely testování věnovala jeden kus sportovních brýlí Gloryfy. Moje osobní volba padla na Gloryfy G4 Radical, které mi jakožto zapálenému sportovci přišly jako optimální pro venkovní sportovní vyžití, především běh a cyklistiku.
 

Obsah balení

 

Brýle přišly hezky zabaleny ve standardní krabičce výrobce. Po otevření kartonového přebalu se vám dostane do rukou apartní a odolný obal na brýle, ve kterém je doporučeno brýle skladovat a přenášet. Navíc je polstrovaný, takže se v něm brýle nepřevalují a tím je dle mého zaručena lepší ochrana. Uvnitř naleznete samozřejmě dané brýle, v případě modelu G4 byly přiloženy ještě silikonové vycpávky pro oblast kontaktu s nosem, které zvyšují přilnavost na obličeji a komfort nošení. A jako poslední balení obsahuje kus látky z mikrovlákna, kterou můžete své brýle čistit. Jen tak mimochodem, jedná se o vcelku velký kousek, ještě navíc se vtipnou grafikou.
 

Konstrukce a zpracování na jedničku

 

Již při prvním uchopení máte pocit, že držíte prémiové brýle. Designové zpracování je decentní, se zaměřením na to, na co jsou brýle určeny, tedy pro sportovní aktivity. Brýle vás mají chránit nejen při provozované aktivitě, ale i pokud se náhodou někdy něco nepovede a vy jdete takzvaně „k zemi“. A na tom celém právě staví myšlenka těchto brýlí. Jsou tvořeny z materiálu, který má vysokou míru elasticity a zároveň dobrou stabilitu v ohybu, takže by se nemělo stát, že se vám například zapíchne rozlomená obroučka, při pádu z kola, do oka. S tím samozřejmě souvisí i vysoká přizpůsobitelnost typu obličeje – i na můj poměrně kulatý obličej brýle sedly jako ulité a nijak netlačí. Přestože se při tomto mírně roztahují, vždy se po sundání vrátí do původní polohy. I pokud byste si je náhodou přisedli nebo na ně šlápli, vydrží to. Pozor však na poškrábání sklíček, ohebné jsou, nikoliv nezničitelné.
 

Jsou vhodné i pro běžné nošení?

 

Zpočátku jsem byl skeptický k možnosti nosit tyto sportovně vyhlížející brýle i v běžném životě, tedy při cestě na oběd nebo třeba při řízení auta. Ovšem rychle jsem se přesvědčil, že design není až tak rušivý a při běžném nošení vypadají hezky stylově. Při řízení auta navíc využijete toho, že skla jdou až za okraj zorného pole, takže ani z boku na vás neproblikává ostré denní světlo a můžete se tak v poklidu věnovat sledování provozu.
 

S důrazem na sport

Hlavním důvodem, proč padla volba právě na G4 je sportovní využití. Při cyklistice a obzvláště při běhu si potřebujete chránit zrak vždy a nejhorší, co může být je, že neustále řešíte, že brýle padají z nosu nebo nedrží na svém místě a stále se někam sunou.

Toto u obrouček G4 nehrozí, neboť jsou na koncích vybaveny technologií „Dynamic Flow Grip“, což v překladu do češtiny znamená, že jsou nožičky zakončeny plastovými elementy, které mají jakoby „bříško“, které se postará o vyplnění případných nerovností a je tak zajištěn stálý kontakt obrouček s hlavou. Ke stabilitě dále přispívají vycpávky na nos z podobného materiálu a koneckonců i samotný pružný materiál, jak už jsem zmínil dříve.

Při jízdě na kole můžete hlavou otáčet, jak chcete, dívat se dolů na převodníky nebo si to hrnout lesní stezkou a brýle zůstávají na svém místě.

Při běhání je pocit úplně stejný, brýle držely na svém místě a mohl jsem se soustředit jen na to, co jsem v daný moment měl v plánu, a to byl běh.

 

Jediné omezení daného modelu tvoří dodávaná skla „stratos anthracite blue mirror f3“, která oceníte jen, pokud je venku opravdu slunečno a chcete dát odpočinout svým očím. V takový moment jsou skvělá, neboť výborně filtrují denní světlo a nic vás neoslňuje. Na podzimní podvečerní vyjížďku to ovšem nebude, moc byste toho asi neviděli. Ovšem to není žádná vada výrobku, spíše jen fakt, na který je třeba brát zřetel – v nabídce e-shopu jsou rovněž skla, která slouží pro použití v noci.
 

 

Ano či ne?

 

Pokud to s bezpečností při sportu myslíte opravdu vážně, pak byste měli zvážit brýle Gloryfy. Skvěle sednou i na mírně atypický obličej, jsou kvalitně zpracovány a při případném pádu vám ještě více nepřitíží. A to je kombinace, která se dle mého vyplatí.

 

Autor recenze: Zdeněk Ambruz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.