Aktuality 

TEST: Buďte cool s rukávy N-rit Coolet 2

29.08.2016

S přibývajícím hicem a ubývající ozonovou vrstvou nabývají na významu nejrůznější ochranné prostředky. Zvláště běžci, kteří na přímém slunci tráví více času než většina populace, by měli dbát na řádnou ochranu proti škodlivému ultrafialovému záření, ale i přehřívání už beztak zatěžovaného těla. Naše redakce měla možnost otestovat další zajímavou sportovní pomůcku, která nám výrazným způsobem pomůže přežít i ta nejšílenější letní vedra.

Rukávy jsou doposud poměrně podceňovanou záležitostí. Člověk při vyšších teplotách tíhne k tomu jednotlivé svršky spíše odhazovat, než se naopak ještě více zahalovat. Mohlo by to znít logicky, ale podívejte se kupříkladu na Tuaregy ze Sahary. Jsou zahaleni tak, že jim někdy ze záhybů látky koukají jen oči. Naše pokožka bledého muže zkrátka není stavěná na to, aby dokázala vzdorovat slunečním paprskům donekonečna.

Ano, máme možnost například namazat se krémem. Jak se ale každou chvíli můžete dočíst v tisku, látky v nich obsažené kolikrát pokožce škodí více než to, před čím ji chrání. A navíc ‒ žádný krém nedokáže to, co rukávy Coolet 2: vaše tělo navíc ještě aktivně chladit.

Návleky jsou střihově velice jednoduché. Tvar komolého kužele tvoří pruh látky podélně sešité, na obou stranách zevnitř zakončené pásky proti sklouzávání. Černá nebo bílá varianta je v zápěstní části ozdobena logem výrobce, upřeným pohledem moudré sovy. Funkčnost rukávů je mnohem složitější než jejich konstrukce: Použitý materiál slibuje ochranu proti slunci s faktorem 50+. Navíc má velmi podobné vlastnosti jako už testované šátky. Chladí. A chladí více než jiné materiály. Nasává pot a odpařuje jej takovým způsobem, aby v maximální možné míře usnadnil ochlazování běžce. Návleky lze zároveň vhodně využít jako takzvaná „potítka“, do nichž lze otřít námahou orosené čelo. A nasáklý pot dále vylepší ochlazování. Rukávy jsou navíc kompresní, což omezí otřesy svalů rukou a zvýší komfort. Jsou k dostání ve dvou barevných provedeních a čtyřech velikostech.

Celý článek najdete zde:
https://www.sport.cz/behani/radime/clanek/793351-test-budte-cool-s-rukavy-n-rit-coolet-2.html#section-artcl

Zdroje: René Kujan, Sport.cz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.