Aktuality 

Zchlaďte hlavy s funkčními šátky N-Rit Cool-X Scarf a Cool Towel

26.07.2016

Léto ještě ani pořádně nezačalo, ale tropická vedra už se začínají pomalu sunout i do našich zeměpisných šířek. Výjezdy záchranářů jsou častější a některá města už začala kropit chodníky pro zmírnění klimatických změn. Zkrátka bude vedro a ne každý se s ním dokáže dobře vyrovnat. Aby naše hlavy zůstávaly za všech okolností chladné a rozvážné, o to se mají postarat chladicí šátky se zajímavými moderními technologiemi.

Firma N-Rit (zkratka z Natural Spirit, Přírodní duch) vyrábí šátky v Jižní Koreji a sova v jejím znaku má symbolizovat harmonii člověka s přírodou. A aby byla harmonie dokonalá, chce to dnes nějaký pořádně chladivý šátek na hlavu, co říkáte?

COOL TOWEL

Cool Towel je vlastně „obyčejný kus látky“ o rozměrech metr na dvacet. Jeho tajemství netkví v chemické úpravě tkaniny či jiných kouzlech. Fígl je skryt v samotné látce. Tu stačí namočit, lehce vyždímat či protřepat – a máte šátek obrazně řečeno o teplotě islandského ledovce. Čím studenější vodu použijete pro namáčení, tím lepších výsledků samozřejmě dosáhnete. Šátek ale i vlažnou vodu dokáže obstojně proměnit v ledové osvěžení. Ze zkušebních důvodů jsme jej namáčeli i do teplé vody, jaká teče běžně z kohoutku. Stačilo pár máchnutí ve vzduchu a osvěžení bylo na světě.

Celý článek najdete zde:
https://www.sport.cz/behani/radime/clanek/781498-test-zchladte-hlavy-s-funkcnimi-satky-n-rit-cool-x-scarf-a-cool-towel.html#section-artcl

Zdroje: René Kujan, Sport.cz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.